Gołębie. Sprzątanie i dezynfekcja

Gołębie żyją wśród ludzi i bardzo im z nami dobrze jeżeli chodzi o zakładanie gniazd czy jedzenie.
Co zrobić gdy niestety założą gniazdo na naszym balkonie, tarasie czy w rogu łączenia dachów?
Można odzyskać te miejsca, często gołębie zakładają gniazda w okresie kiedy nie użytkujemy balkonu czy tarasu lecz kiedy robi się ciepło  chcemy na nich odpocząć czy się nawet opalać a ciężko będzie to robić gdy obok jest sterta zaschniętych odchodów, patyków i gałązek w których oprócz gołębi żyją pasożyty takie jak obrzeżek gołębi – kleszcz żerujący na ptakach lecz są przypadki ,że z braku żywiciela szukają ofiar wśród ludzi a grozi to np. zapaleniem opon mózgowych.

Najlepiej nie dopuszczać do takich sytuacji aby gołębie zakładały gniazda w użytkowych miejscach lecz czasami się zdarzy, że przeoczymy ten fakt i gniazdo powstało a gołębie mieszkają bardzo długo w jednym miejscu, przywiązują się.
Jeżeli mają młode lub złożyły jajka – musimy poczekać do opuszczenia gniazda przez młode i zacząć sprzątać balkon, dezynfekować oraz zabezpieczyć go w sposób uniemożliwiający wlatywanie ptaków.
Siatka montowana na haczyki, pergole, kolce np. silikonowe itp. 
Nasza firma zajmuje się profesjonalnym sprzątaniem i dezynfekcją takich miejsc w których gołębie się zagnieździły oraz zabezpieczaniem balkonów, tarasów, dachów, strychów czy poddaszy.
Pomagamy odzyskać zajęte przez gołębie miejsca, bezpiecznie sprzątając i je dezynfekując.

 

Zachęcamy do kontaktu z nami.
Kompleksowo zajmiemy się sprzątaniem po gołębiach i zabezpieczeniem.
Używamy tylko sprawdzonych, certyfikowanych środków.

Ostatnie wpisy

Chemia do dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji Warszawa SKLEP

Nasza firma zajmuje się dezynsekcją, dezynfekcją oraz deratyzacją od 2011r nasze usługi oferujemy na terenie całego kraju a w tym roku otworzyliśmy sklep stacjonarny w Warszawie oraz online z chemią DDD. W sprzdaży posiadamy...

Odkomarzanie, opryski na komary, kleszcze w ogrodzie.

Oferujemy Państwu profesjonalne zwalczanie komarów i kleszczy na terenach ogrodów, osiedli, działek itp. Jesteśmy certyfikowaną firmą z wieloletnim doświadczeniem.

Dezynfekcja - zamgławianie ULV koronawirus Covid19

Oferujemy kompleksowe usługi dezynfekcji, posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie DDD, używamy tylko sprawdzonych maszyn i chemii. Nasza firma nie powstała w związku z pandemią koronawirusa i specjalizujemy się w dezynfekcji od...

Ostatnie komentarze

POLECAMY!!! Od trzech lat jesteśmy klientami firmy. Odkomarzamy działkę o pow. 3 tys. metrów(okolice Piaseczna) Po zabiegu zamgławiania i odkomarzania można normalnie funkcjonować 

Marek Trzciński, 2014-03-31